Koltuk yıkama & temizliği

İnsanların günlük yaşamlarında veya iş hayatlarında şüphesiz en çok kullandığı eşya koltuk takımlarıdır. Siz ve aileniz için koltuk takımlarının temiz olması kesinlikle çok önemlidir. Koltuk takımları yapısı ve kumaşları gereğince içerisinde fazlası ile bakteriyi barındıracak bir sistemdir.

transport5

transport34

Sizler ve çocuklarınız devamlı olarak koltuk üzerinde yatmakta ve uyumaktadır. Uyurken kesinlikle ağzınız,yüzünüz ve elleriniz koltukların üzerinde gezmektedir. Koltuklarınız bakteriler içerdiğinden ötürü insanın sağlını bozan en büyük etmenlerden birisidir kesinlikle. Bir evde ne yapılırsa yapılsın koltukları bakterilerden arındırmak mümkün değildir. Bundan ötürü koltuk yıkama sistemi gerçek anlamda çok önemlidir.

Koltuk temizleme sisteminde kesinlikle koltuğun yapısı ve temizlerken kullanacağınız ürün çok önemlidir. Bunları göz önünde bulundurmalı ve neler yapacağınızı bilmeniz çok önemlidir. Bir çok bayan koltukların kumaşını gözönünde bulundurmadan ellerinde bulunan ürünlerle koltuklarını temizlemektedir.Bu temizlik kesinlikle hijyenik ve sağlık bir temizleme değildir.

Koltuk nasıl yıkanır ?

Bu soruyu bir çok bayan tarafından duymaktayız. Koltuk yıkama sistemi çok önemli ve ciddi bir sorundur. Unutmayınız ki koltuklar üzerinde bir çok bakteri ve toz bulunmaktadır. Çocuklarınız ve kendinizin sağlığını düşünüyorsanız kesinlikle bir koltuk yıkama firması ile anlaşmanız gerekmektedir. Bizler, sizlere bu konuda yardımcı olmak için buradayız.

Evde koltuk yıkama

Aynı zamanda evde koltuk yıkama sistemleri hakkında sizlere biraz daha bilgi vermemizin iyi olacağını sanıyorum. Yerinde koltuk yıkama sistemlerinin kötü olan noktalarından biriside koltuklarınızın çok geç kurumasıdır. Evde yıkanan koltuklar bir makinearacılığı ile kurutulmadığından ötürü en az 2-3 gün boyunca kuruması gibi bir olasılığı yoktur. Aynı zamanda ıslak koltuklar çok daha fazla bakteri ve toz toplamaktadır. Kısacası evde koltuk yıkama kesinlikle çok sağlıksız bir durumdur.

Koltuk yıkama şampuanı

Günümüzde bir çok şampuan, kimyasal ürünler içermektedir. Bu ürünler kesinlikle insanların sağlığına zararlı ve aynı zamanda koltuklarınızı yıpratan ürünlerdir. Koltuklarınızı kimyasal madde içermeyen şampuanlar kullanarak hijyenik bir şekilde yıkamaktayız.

Koltuklar ne sıklıkla yıkanmalı ?

Bu soru bir çok kadının aklını kurcalamakta olan sorulardan birisidir. Bir çok kadının yaptığı hatayı kesinlikle sizlerde yapmayınız. Koltuklar kirlendiği zaman yıkamaya verilmesi çok yanlış bir durumdur. Koltuklar en uzun 6 ayda bir yıkanması gereklidir. Ne kadar geç yıkanırsa o kadar çok zararlı duruma gelmektedir. Koltuk yıkama sistemi kesinlikle çok önemlidir. Sağlığınıza önem veriyorsanız kesinlikle sizleri firmamıza bekliyoruz.

Koltuk yıkama aşamaları

Koltuğun kumaş kaplanmış her tarafı, sanayi tipi kuru vakum makinesiyle vakumlanır.

1

Koltuğun kumaşı ve diğer faktörleri dikkate alınarak uygun şampuan seçilir. Varsa lekeler üzerinde çalışmalar yapılır.

2

Koltuğun kumaşına uygun şampuan sulandırılarak köpük elde edilir. Fırça ve benzeri aparatlarla kumaş olan bölümlere köpük yedirilir.

3

Koltuğun kumaşına, kurumasına yakın steam vakumla temiz su verilir, alınır. Bu işlem ince kir çıkana kadar tekrarlanır.

4

Yıkama işlemi biten koltuğun, varsa ahşap bölümleri parlatıcıyla silinir.

5

Koltuğun son kontrolü yapılıp, bulunduğu yerde hava sirkülasyonu sağlanır. Ortalama 3-4 saat sonra kullanıma hazırdır.

6